nurki w Wietnamie I 12 – 13.02.2012

Nha Trang: 12.02.2012 – 13.02.2012

W mieście Nha Trang częściej słychać rosyjski niż wietnamski. Bezpośrednie połączenie lotnicze Moskwa – Nha Trang pomogło Rosjanom opanować to miasto. Oznaczenia, darmowe mapki i szyldy sklepów zapisane są bukwami.

Miejska plaża wysypana złotym piaskiem przypomina tę na Costa Brava. Przez długi czas na plaży kręcili się Wietnamczycy w kaskach, więc myśleliśmy, że to złodzieje. Dopiero później do nas dotarło, że to opalające się ciała zachodnich turystek przyciągają ich uwagę, gdyż Wietnamki kąpią się w ubraniach bądź strojach kąpielowych wyglądających jak pidżamy. Fale są ogromne. Nha Trang jest też bazą wypadowa na ponoć najatrakcyjniejsze nurkowania w Wietnamie. Popłynęliśmy w 10 osób łódką. Na miejscu przydzielono nam mokre, ale długie i dziwnie ponadgryzane pianki. Upewniliśmy się, że nadgryzł je ząb czasu, a nie rekiny, których podobno w Wietnamie nie ma i nigdy nie było.

W kilku miejscach rafa mieniła się wieloma barwami, ale rybek było jak na lekarstwo więc poczuliśmy się nieco zawiedzeni. Jakoś wyjątkowo zimno było w tym Południowochińskim Morzu.

Reklama

Posted on 2012/02/17, in Wietnam and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. mokre..ponadgryzane zębem czasu pianki..prawie jak na Helu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: